14 Mart’ta açılacak: Yılmaz Büyükerşen’den Saygı Öztürk’e mühürlü mektup

25 sene Eskişehir’i yöneten Yılmaz Büyükerşen, bu seçimde bayrağı sekiz yıl birlikte çalıştığı genel sekreteri Ayşe Ünlüce’ye bırakıyor. Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Büyükerşen, Öztürk’e 14 Mart’ta açılıp, 15 Mart’ta Sözcü gazetesinde yayımlanacak bir mektup teslim etti.

ZARFIN İÇİNDE NE YAZIYOR

Konuyla ilgili Öztürk, köşesinde şu satırları yazdı:

“Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, ağzını özenle kapattığı zarfı bana teslim etmeden önce üzerine ‘Sevgili Saygı Öztürk kardeşime, 14 Mart günü bu zarf açılacak ve 15 Mart’ta Sözcü gazetesinde yayımlanacak’ diye yazdı.

Zarfın içinde ne olduğunu ben de bilmiyorum. Yılmaz Hoca’nın yazdığına sadakatle bağlı kalıp zarfı 14 Mart’ta açacağım ve içinden çıkanları göreceğim. Bunların ne olduğunu sizlere de duyuracağım.

Tahmin ediyorum, o zarfta Yılmaz Hoca’nın Eskişehirlilere bir sürprizi vardır. 26 Ocak’ta imzalayıp bana verdiği zarfı o güne kadar özenle saklayacağım…”

“AYŞE HANIM ÖRNEK BİR BELEDİYE BAŞKANI OLACAK”

Öte yandan Büyükerşen, Ayşe Ünlüce için “Belediyeciliği çok iyi öğrendi. Kendisi hukukçu. Belediyenin hakkını koruduğu gibi vatandaşın da korur.” dedi.

Büyükerşen’in Ünlüce hakkındaki değerlendirmesi şöyle:

“Ayşe Hanım hakikaten örnek büyükşehir belediye başkanı olacak bir kadın ve kendisine köklü bir inancım var. Türkiye, kaynakları ve imkanları çok olan bir ülke. En önemlisi de Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu ‘En büyük ikinci eserim’ dediği Cumhuriyetin parlamenter sisteme hemen dönmesi taraftarıyım. Bu zenginliklerimizin, yetişmiş insan gücümüzün artık yurt dışına kaçırdığımız gençlerimizin, memlekette imkanlarını artırıp sorunlarını çözerek, yoksullukla mücadele etmeliyiz. İşçi, emekli, emekçiler o kadar sefalet içerisinde ki. Biz mesela 2 yıldır yatırım yapamadığımız için çok üzgünüm. Sebebi; imkanlarımızı sosyal yardımlara harcamak zorunda kaldık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir