Hafize Gaye Erkan’ın annesi, Merkez Bankası çalışanıyla whatsapp yazışmalarını paylaştı!

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan‘ın babası tarafından işten çıkartıldığını iddia eden Büşra Bozkurt‘un CİMER şikâyetiyle gündeme gelen Erol Erkan, bir çalışan tarafından gönderilen Whatsapp mesajlarında hakkında iftira atıldığına yönelik mesajlar paylaşıldı. Mesajlarda, Gaye Erkan’ın annesinin çalışana “Bu tokat olayının yalan olduğunu bize gelip anlatmakta sana çok teşekkür ediyoruz” dediği, çalışanın da, “Ben kim olursa olsun iftiradan, kul hakkından korkarım” ifadelerini kullandığı görülüyor.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babasının bir çalışanı işten çıkarttığı ve başka bir çalışanı da tokatladığına yönelik iddialar, bir süredir Türkiye’nin gündeminde. 

Büşra Bozkurt isimli bir çalışanın CİMER’e gönderdiği şikayet dilekçesiyle gündeme gelen iddialara, Hafize Gaye Erkan, “Kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokuldu” şeklinde yanıtlamıştı.

TIKLAYIN – Merkez Bankası çalışanı CİMER’e şikâyette bulundu: Hafize Gaye Erkan’ın babası tarafından işten çıkartıldım

TIKLAYIN – MB Başkanı Erkan, kendisi ve ailesi hakkındaki iddialara cevap verdi: Kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokuldu

TIKLAYIN – CİMER şikâyetiyle gündeme gelen Büşra Bozkurt konuştu: Gaye Erkan’ın babası bir çalışanı tokatladı, görüntüleri var

TIKLAYIN – MB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan iddialarla ilgili ilk kez konuştu: Benim kızım sayılır, böyle bir komploya nasıl alet oldu, şaşırdım

TIKLAYIN – Uğur Dündar, Merkez Bankası Başkanı’nı savundu: Bebeğine bakıcı tutmak yerine anne ve babası bankada bakıyor, iftira servis ediliyor!

TIKLAYIN – CİMER şikâyetiyle gündeme gelen Büşra Bozkurt konuştu: Gaye Erkan’ın babası bir çalışanı tokatladı, görüntüleri var

İddiaların odağındaki MB Başkanı Erkan’ın babası Erol Erkan ise, hakkındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Yeni ekonomi ekibinin kurulması ve kızımızın bu güçlü ekibe katılmasıyla ekonomiye güven tazelendi, ancak birileri düğmeye bastı!” ifadelerini kullandı.

Hafize Gaye Erkan ve babası hakkındaki iddialar sürerken, annesi ve bir çalışan arasındaki Whatsapp konuşmaları da paylaşıldı. Mesajlarda, “Kübra” isimli bir Merkez Bankası çalışanının tokatlama olayının doğru olmadığına yönelik Hafize Gaye Erkan’ın annesine bilgi verdiği görülürken, annesinin de kendisine teşekkür ettiği belirtiliyor. 

İşte o mesajlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir