Sevgilisine fare zehri vererek öldürmüştü… Cezası belli oldu

Denizli Pamukkale’de 11 Eylül 2022 tarihinde, battaniye içinde bir kadının cansız bedeni bulunmuş, bu kişinin Afganistan uyruklu Nadia Noori olduğu belirlenmişti.

Otopside Noori’nin zehirlenerek öldürüldüğü saptandı. Araştırmalar sonucunda Noori’nin, evinde Afganistan uyruklu sevgilisi Sabour Sakhizadeh tarafından yemeğine fare zehri katılarak öldürüldüğü tespit edildi.

Elleri koli bandı ve ayakları plastik kelepçeyle bağlandığı, el arabasıyla götürüldükten sonra araziye atıldığı ortaya çıkan Noori’nin cinayet şüphelisi Sakhizadeh, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiğini adliyede tutuklandı.

Noori’nin kendisini aldattığı için tartıştıklarını ileri süren Sakhizadeh, “Olay günü fare zehirli pilav yaptım. Ben az yedim o ise pilavı bitirmiş. Bir süre sonra yatakta nefes almadığını gördüm. Ağzından kan geliyordu. Yanına yatıp bir süre ağladım. Daha sonra kardeşimi arayarak Nadia’yı zehirleyerek öldürdüğümü söyleyip, gelmesini istedim. Kardeşim gelene kadar kolay taşımak amacıyla ellerini koli bandıyla, ayaklarını da plastik kelepçeyle bağlayıp, battaniye sardım… Çuvalın içine koyup, yaşadığım evden kardeşimle birlikte sürükleyerek çıkardım. Nadia’nın bütün kıyafetlerini de çuvala koydum. Bizi bu sırada kimse görmedi. Cesedi sürüklerken, merdivenden indirdiğim için sesler çıkıyordu; yavaş hareket ettim. Kimse duymadı. İki tekerlekli hurda toplanan el arabasına koyduktan sonra gidip yol kenarına bıraktık. Olaydan dolayı çok pişmanım” dedi.

Mahkeme heyeti, Sakhizadeh’ye “Kadını tasarlayarak kasten öldürme” suçundan, ağır tahrik ve iyi hal indirimleri uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir