Resmi Olarak Tescil Edildi: Bu Altcoin Fiyatı Tahtadan Sıçradı!

Kripto para piyasası bugün güç göstermeye devam ediyor. Lider kripto Bitcoin 38 bin doların üzerindeki pozisyonunu koruyor. Altcoin’ler de yeşil bölgenin derinliklerine doğru yolculuğunu sürdürüyor. Bu gelişmelerin ortasında önde gelen altcoin projelerinden IOTA önemli bir duyuru yaptı. Bunun ardından token fiyatı tahtadan sıçradı.

IOTA resmi tescil edildiğini duyurdu, altcoin fiyatı fırladı!

Bugün IOTA, Abu Dabi Global Market’in (ADGM) DLT Vakıfları Yönetmeliği kapsamında ilk vakıf olarak tescil edildiğini duyurdu. Bu dönüm noktası niteliğindeki başarı, IOTA’yı MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde ve küresel olarak finans sektöründe dijital ve gerçek dünya yakınsamasının ön saflarında konumlandırıyor. Bu gelişme piyasada kısa sürede yankı buldu. Kripto haber kanalı Wu Blockchain, gelişmeyi şu şekilde duyurdu:

IOTA, Abu Dhabi Global Market’in (ADGM) DLT Vakıfları Yönetmeliği kapsamında ilk Vakıf olarak tescil edildiğini duyurdu. IOTA kendisini Orta Doğu’nun önde gelen L1 halka açık Blockchain’i olarak konumlandırıyor. IOTA, 100 milyon dolarlık yerel bir ekosistem hazinesiyle donatılarak, Orta Doğu’da gelişen bir Web3 ekosistemi ve gerçek dünya varlıklarına (RWA) odaklanan işletmeler kurmaya başlamak üzere.

Altcoin fiyatı haberin ardından büyük bir sıçrama yaptı. Token gün içinde 0,1734 dolar seviyelerinden işlem görürken aniden 0,2322 dolar seviyesine sıçradı. IOTA, basın zamanında, günlük bazda %37’nin üzerinde artışla 0,2322 dolardan işlem görüyordu. Bu arada tokenin yükseliş hareketi devam ediyor.

IOTA günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir